Noteikumi

Sludinājuma portāla aCar.lv lietošanas noteikumi1. Vispārīgie noteikumi

1.1. Šie noteikumi (turpmāk – Noteikumi) nosaka sludinājumu portāla aCar.lv (turpmāk – Portāls)
lietošanas kārtību. Noteikumi ir saistoši visām personām, kuras lieto Portālu un kuras piesaka, apmaksā un/vai izvieto sludinājumus Portālā.

1.2. Portālu uztur un administrē SIA MVid, reģ. Nr. 40203048302, juridiskā adrese: Helmaņa iela 1-8, Peltes, Siguldas pag., Siguldas nov., LV-2150, e-pasta adrese: [email protected] (turpmāk tekstā– "aCar.lv", "administrācija").

1.3. Apstiprinot šos Noteikumus vai reģistrējot savu profilu Portālā, vai ievietojot vai apmaksājot sludinājumu, lietotājs apliecina, ka piekrīt šiem Noteikumiem, Privātuma noteikumiem, Cenrādim un citiem saistošajiem noteikumiem, kas publiskoti Portālā.

1.4. Lai ievietotu sludinājumu, lietotājam ir pienākums Portālā izveidot savu profilu, norādot
nepieciešamo informāciju.
 

2. Sludinājumu saturs

 2.1. Sludinājumi netiek pieņemti ( tiek dzēsti ), ja:

2.2 Pārkāpj LR likumdošanu, vispārpieņemtās uzvedības un ētikas normas. Sludinājumā nav aizpildīti obligāti aizpildāmie lauki, vai norādītā informācija ir nepareiza vai ir kļūdaina.

2.3 Saturs neatbilst vai tikai daļēji atbilst izvēlētajai sadaļai. Ja nav piemērotas sadaļas, tad ir atļauts iesniegt sludinājumu sadaļā, kas vistuvāk atbilst tematikai, bet jāizvēlas darījuma veids "Dažādi". 

2.4 Sludinājumi, kas nesatur nesaturoši precīzu, detalizētu preces, vai pakalpojuma aprakstu vai, kuros netiek pieminēta svarīga informācija (piemēram: produkta kvalitāte, stāvoklis, materiāls, izmēri, funkcionalitāte, izmantošanas īpašības, pieļaujamā lietošanas sfēra ) un fotoattēlā arī nav iespējams noteikt šīs īpašības, jeb teksta saturs vai fotoattēli ir maldinoši.
Pārkāpumu piemēri:
- Sludinājumā par auto pārdošanu netiek norādīta informācija, ka automašīna agrāk ir bijusi autoavārijā.
- Sludinājumā par detaļu pārdošanu netiek pieminēta informācija, ka fotoattēlā ir detaļu daļas, kas neietilpst preces komplektācijā.
- Sludinājumā par īpašuma pārdošanu nav norādīts objekta statuss un stāvoklis.

2.5 Tiek ievietots vairāk nekā viens pārdošanas objekts vai pakalpojums, vai teksta saturs ir vispārīgs (piemēram, "jebkuri pakalpojumi", "dažādi modeļi" un t.t.) Viena sludinājuma ietvaros ir atļauts publicēt tikai viena pārdošanas objekta vai pakalpojuma piedāvājumu, norādot detalizētu aprakstu un precīzu cenu. Fotogrāfijām jāattēlo viens pārdošanas objekts, kurš tiek aprakstīts sludinājuma tekstā.

2.6 Sludinājumā tiek piedāvāts neeksistējošs ( Latvijas teritorijā ) objekts vai pakalpojums.
Piemēri: "Audi A4 2013. gada, nobraukums 42 tūkstoši, auto atrodas Vācijā", " Detaļas atrodas izstrādes stadijā".

2.7 Sludinājuma tekstā (izņemot šim nolūkam atbilstošus laukus) vai pievienotajos attēlos ir tālruņa numurs, e-pasta adrese, interneta norāde vai cita kontaktinformācija.

2.8 Sludinājumā norādītā cena neatbilst patiesībai vai nav minētas papildu izmaksas. Cenai jābūt galīgai bez jebkuriem papildu nosacījumiem.
Pārkāpumu piemēri:
- tiek pārdota automašīna Audi A8, 2004. gada, 3.0 TDI, cena pēc vienošanas, atbilstošā laukā norādīta cena 1€.
- norādītajā servisa pakalpojuma cenā neietilpst auto novietošana stāvēšanai, servisa teritorijas izmaksas.
- norādītajā cenā nav iekļauts PVN (attiecas uz juridiskām personām)
- cena īrējot auto uz 1 dienu norādīta 30€, bet minimālais iespējamais nomas termiņš sākas no 3 dienām. 
- Un citas slēptās izmaksas.

2.9 Nav atļauts izmantot fotoattēlus:
- zemas kvalitātes, kad objekta stāvoklis nav redzams.
- vispārēja plāna, ja pārdošanas objekts ir redzams starp citiem objektiem un nav dominējošs attēlā.
- neatbilstošus sludinājuma tekstā aprakstītam piedāvājumam. Fotoattēlos vajadzētu būt redzamai tikai prece, kura tiek aprakstīta sludinājuma tekstā. Fotoattēliem jābūt reāliem, bet ne no katalogiem vai atrasti interneta vidē.
- ar pārāk spilgtu fonu, nedabiskām krāsām vai citiem elementiem, lai piesaistītu uzmanību kopējā sludinājumu sarakstā.
- saturošus uzrakstus vai elementus, kas traucē apskatei un maina dabisko estētisko attēla izskatu.
- ar logotipiem, kontaktinformāciju vai adresēm.
- fotokolāžas, kad vairākas fotogrāfijas ir apvienotas vienā.

2.10 Sludinājuma teksta pirmajā rindiņā vārdi vai vārdu daļas ir izceltas ar lielajiem burtiem izmantojot «Caps Lock».
Piemērs: "Pārdodu JAUNU motociklu SUZUKI GSX", " Izīrēju Auto Par Izdevīgu Cenu".

2.11 Pirmajā rindiņā sludinājuma teksts satur servisa simbolus, papildus atstarpes, punktus, kopumu no atkārtotiem burtiem, kā arī informāciju, kura nav saistīta ar produkta aprakstu.
Piemērs: "Pārdodu // automašīnu // Audi".

2.12 Sludinājuma pirmā rindiņa satur vārdus: Akcija, Izpārdošana, Īpašais piedāvājums, Vislabākā cena, Super piedāvājums , Uzmanību, New un citus mārketinga saukļus, kuri ir paredzēti, lai piesaistītu lietotāju uzmanību un izceltu sludinājumu kopējā sarakstā. Kā arī satur informāciju, kas nav saistīta ar produkta aprakstu, piemēram, veikala nosaukums, adrese utt.

2.13 Sludinājums pārkāpj autortiesības vai tirdzniecības marku tiesības.

2.14 Sludinājums sastādīts citās valodās, nekā latviešu, krievu vai angļu valodā; satur tekstu krievu valodā, bet rakstīts latīņu burtiem. Satur daudz kļūdas tekstā.

2.15 Tiek pieprasīta pilnīga vai daļēja priekšapmaksa par piedāvāto produktu vai pakalpojumu.

2.16 Sludinājums domāts, lai iegūtu informāciju par lietotāju.

2.17 Sludinājumi, par kuriem tiek saņemtas vairākas sūdzības.

2.18 Ar licencējamu preču vai pakalpojumu piedāvājumiem, ja sludinājums nesatur precīzu pārdevēja kontaktinformāciju un atbilstošās licences numuru.

2.19 Satur piedāvājumus darbam video čatos, erotiskās video un foto sesijās vai jebkādus piedāvājumus intīmpakalpojumu sniegšanā.

2.20 Sludinājums satur medikamentu, preču vai pakalpojumu izplatīšanas piedāvājumus, izmantojot tīkla mārketingu MLM. Piedāvājumi ar pelnīšanas iespējām internetā saistītām ar reģistrēšanos, klikšķiem vai citiem apšaubāmiem darbības veidiem.

2.21 Tiek piedāvāti tabakas izstrādājumi, alkohols, prekursori, kontrolējamie medikamenti, bīstamas vai kaitīgas vielas un produkti, kā arī piedāvājumi un preces kuras nav sertificētas atbilstoši ES normām.

2.22 Daudzkārtējos sludinājumos interneta norāde (links) atver lietotāja mājas lapas pirmo lapu. Atļauts norādīt linku, kurš atver interneta lapu ar produkta aprakstu, kas tiek piedāvāts sludinājumā.

2.23 Sludinājums ir no nodarbinātības aģentūrām vai personāla atlases kompānijām, no izsolēm, vai tiek reklamēti citi sludinājumu dēļi. Kā arī tekstā vai fotoattēlos satur logotipus, reklāmu vai linkus saistītus ar iepriekš minētajām organizācijām. Netiek pieņemti publicēšanai interneta linki, kas satur norādes uz citiem sludinājumu servisiem.

2.24 Tiek piedāvāti okulta veida pakalpojumi - astroloģija, zīlēšana, netradicionālā medicīna, utt.

2.25 Satur uzaicinājumus jebkādā formā savākt ziedojumus, noguldījumus un iemaksas.

2.26 Sludinājumi par darbā iekārtošanu ārpus Latvijas.

2.27 Satur norādes uz resursiem, kuri nekorekti apkalpo apmeklētājus, atver uznirstošos logus, ieslēdz skaņas pavadījumus vai veic citas ļaunprātīgas darbības vērstas pret apmeklētājiem vai informācijas sistēmām; satur preču vai pakalpojumu piedāvājumus, kurus aizliegts izvietot aCar.lv sludinājumos.
Piemēram:
- Sludinājums ietver linku uz vietni, kas piedāvā smēķēšanas ierīces, pat ja sludinājumā nav minēta informācija par šim ierīcēm.
- Noklikšķinot uz linka atveras lapa ar aicinājumu piereģistrēties vai aizpildīt anketu vai aptauju.
- Noklikšķinot uz linka atveras pavisam cita lapa, nekā ir norādīts sludinājumā (pāradresācija) vai atveras vēl papildus lapa (PopUp vai PopUnder).

2.28 Satur interneta vietnes linku, kurš nav saistīts ar sludinājuma saturu. Arī, ja links ved vietnē ar novecojušo saturu, satur pārāk maz informācijas vai ļoti zemā kvalitātē, kā arī ja ir pārslogots ar web skaitītājiem, reklāmas blokiem, linkiem uz citām vietnēm.

2.29 Saturā ir emocionālas nokrāsas teksts, izsaucieni, aicinājumi, lozungi, deklarācijas un inscenējuma jautājumi, kā arī teksts un atslēgvārdi, kas nav saistīti ar sludinājuma objektu. Aizliegts izmantot izsaukuma un jautājuma zīmes vai citus simbolus uzmanības piesaistīšanai. Sludinājuma tekstā jābūt tikai informatīvam saturam.

2.30 Sludinājumi par auto pārdošanu ar nobraukuma (odometra) skaitītāju, kurš ir samazināts vai norādīts nepareizi; ar fotogrāfijām, kurās numura zīmes ir paslēptas vai aizstātas, vai vispār bez Latvijas numura zīmēm; kā arī, ja norādīts cits, neatbilstošs izlaiduma gads vai citas krāpnieciskas darbības.

2.31 Sludinājumi atkārtojas ar vienādu tekstu vai satur identiskas norādes. Ievietojot daudz sludinājumus, katra sludinājuma tekstam ir jābūt unikālam.

2.32 Sludinājumi, kuri var būt orientēti uz nepieprasītās korespondences un reklāmas brošūras izplatīšanu, saistīti ar citām uzbāzīgām reklāmas metodēm vai agresīvu mārketingu.

2.33 Piedāvātajam pakalpojumam vai precei nav nekādas vērtības (pieprasījums) vai sludinājumam ir absurds saturs.

2.34. Sludinājuma saturam jābūt precīzam un skaidri saprotamam, kā arī saistītam ar piedāvāto preci vai pakalpojumu.

2.35. Sludinājumam ir jābūt atbilstošā kategorijā, aizliegts ievietot vienāda satura sludinājumus dažādās kategorijās.

2.36. Sludinājumus drīkst ievietot tikai latviešu, krievu vai angļu valodā.

2.37. Sludinājumus, īpaši virsrakstus, jāraksta skaidri un salasāmi, nelietojot tekstu ar LIELAJIEM BURTIEM,  r e t i n ā t u tekstu un dažādus ne-burtu simbolus.

2.38. Papildinformācija un kontakti (piemēram, interneta saite, tālruņu numurs, e-pasta adrese) jānorāda tikai tam paredzētajos laukos, nevis sludinājuma tekstā.

2.39. Ja tiek pievienota fotogrāfija, tad tai obligāti jābūt atbilstošai sludinājuma saturam un jāattēlo piedāvātā prece vai pakalpojums.

2.40. Ievietojot sludinājumu, jāaizpilda visi lauki, lai sniegtu precīzu priekšstatu par piedāvāto preci vai pakalpojumu.

2.41. Nedrīkst vienlaikus ievietot vairākus sludinājumus ar vienādu vai līdzīgu saturu, vai vienam uzņēmumam, vai personai veidot vairākus profilus un ievietot sludinājumus citas personas vārdā.
 

3. Aizliegti sludinājumi

Sludinājuma tekstā un pievienotajos materiālos (arī vietnē, uz kuru ved sludinājums) aizliegts iekļaut saturu, kas:

3.1. aizskar vai pārkāpj trešo personu intelektuālo īpašumu;

3.2. reklamē, piedāvā vai veicina piramīdveida shēmas, neatļautas sacensības, ķēdes vēstules, mēstules un tamlīdzīgas lietas;

3.3. reklamē, piedāvā vai veicina preču vai pakalpojumu izplatītāju piesaistīšanu, "darbu internetā" vai tamlīdzīgus nekonkrētus darba vai peļņas piedāvājumus;

3.4. reklamē apmaksātu darbu, sākumā prasot kandidāta vai darbinieka nodevu, ieguldījumu vai iemaksu;

3.5. reklamē vai piedāvā ieročus, munīciju, speciālos līdzekļus un to sastāvdaļas vai darbības ar tiem;

3.6. ir pornogrāfiska vai erotiska rakstura, vai kur tiek reklamēti ar pornogrāfiju vai erotiku saistīti pakalpojumi (tajā skaitā intīmpakalpojumi);

3.7. reklamē uzņēmumus, zīmolus, preces vai pakalpojumus, kuriem normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā nav izsniegta licence vai atļauja, bet tāda ir nepieciešama;

3.8. pārkāpj ētikas, humānisma, morāles, tikumības vai pieklājības normas;

3.9. pārkāpj normatīvo aktu prasības; ir aizliegts saskaņā ar normatīvajiem aktiem; kam
piemērojamas īpašas reklāmas prasības, bet tādas nav ievērotas; ir nepatiess, diskriminējošs,
ļaunprātīgs vai pretlikumīgs; reklamē vai satur informāciju par aizliegtām precēm vai
pakalpojumiem; satur cita veida informāciju, ietekmē vai var ietekmēt normālu Portāla darbību vai drošību.
 

4. Pakalpojumu maksa

4.1. Lielākā daļa no Portāla pakalpojumiem ir bez maksas, tomēr atsevišķas funkcijas var būt par maksu. 

4.2. Ja lietotājs izvēlas kādu maksas pakalpojumu, tad Portālā piedāvātos maksas pakalpojumus iespējams saņemt pēc tam, kad ir veikta priekšapmaksa par attiecīgo pakalpojumu.

4.3. Visas cenas ir norādītas eiro un ar pievienotās vērtības nodokli.

4.4. Lietotājam ir iespēja veikt apmaksu par pakalpojumu, izvēloties vienu no Portālā piedāvātajiem attālināto maksājumu veidiem.
 

5. Pretenziju un strīdu izskatīšanas kārtība

5.1. Ja lietotājam ir pretenzijas par mūsu pakalpojumiem vai Portāla darbību, tad aicinām vispirms sazināties ar Portāla administrāciju, aprakstot notikušo situāciju un sūtot e-pasta vēstuli uz adresi: [email protected].
5.2. Ja sūdzība vai pretenzija tiek atzīta par nepamatotu, patērētājam ir tiesības izmantot
normatīvajos aktos noteiktās strīdu alternatīvās risināšanas iespējas. Tāpat patērētājam ir tiesības vērsties un saņemt palīdzību Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, pie ārpustiesas strīdu risinātāja, (ja tāds ir izveidots) vai tiesā.
5.3. Ja strīdus neizdodas atrisināt pārrunu ceļā, tad tie tiek risināti Latvijas Republikas tiesā saskaņā ar Noteikumiem un Latvijas Republikā piemērojamiem normatīvajiem aktiem. 

 

6. Nobeigums

6.1. Sludinājuma ievietotājs ir atbildīgs par sludinājuma saturu un informācijas patiesumu, kā arī par intelektuālā īpašuma tiesību ievērošanu.

6.2. Administrācijai ir tiesības bez paskaidrojumiem dzēst sludinājumus un izveidotos profilus, kā arī pārvietot sludinājumus uz atbilstošu sadaļu, ja sludinājums vai tā saturs neatbilst šiem Noteikumiem vai normatīvo aktu prasībām.

6.3. Ja par sludinājumu ir veikta samaksa, bet sludinājums tiek dzēsts, kā šiem Noteikumiem vai normatīvajiem aktiem neatbilstošs, tad samaksa netiek atmaksāta.

6.4. aCar.lv ir tiesības jebkurā brīdī ieviest izmaiņas Noteikumos, kā arī vienpusēji mainīt maksājumu kārtību un cenas. 
 

Informācijas apstrāde

 

1. Kādu informāciju Portāls apstrādā

1.1. Lai ievietotu sludinājumus,  ir jāreģistrējas un jāizveido savs profils.  Pie reģistrācijas ir jāapstiprina Lietošanas noteikumi, tos neapstiprinot nav iespējams reģistrēties un ievietot sludinājumus.

1.2. Profilu var izveidot,  aizpildot nepieciešamo informāciju un reģistrējoties vai autorizējoties ar sociālo tīklu profilu.

1.3. Kad tiks izveidots un publiskots sludinājums, sludinājumā būs jānorāda informācija par piedāvājumu (piemēram, piedāvātais priekšmets, tā parametri, cena un cita informācija) un sava kontaktinformācija (e-pasta adrese, telefona numurs, vārds un uzvārds, u.c. informācija).  Norādītā informācija būs redzama visiem Portāla apmeklētājiem.

1.4. Ja tiek veikti maksājumi, Portāla administrācijā apstrādā informāciju, kas saistīta ar šādiem darījumiem.

1.5. Tiek saņemta informācija par ierīcēm, kuras tiek lietotas, lai piekļūtu Portālam (piemēram, ierīces veids, operētājsistēma, interneta pārlūks, mobilo sakaru operators, IP adrese, pieslēgšanās laiks un ilgums).

1.6. Tiek saņemta informācija no trešo pušu mājaslapām un mobilajām lietotnēm, kuras tiek izmantotas, kad tiek veikta autorizācija Portālā (piemēram, tiek veikta autorizācija ar Google vai Facebook pasi).

1.7. Tiek izmantotas sīkdatnes, tāpēc aicinām iepazīties ar mūsu Sīkdatņu noteikumiem.

 

2. Kādiem mērķiem mēs apstrādājam informāciju

Tiek apstrādāti personas dati un cita informācija, lai:

2.1. nodrošinātu iespēju saņemt Portālā piedāvātos pakalpojumus (tajā skaitā, nodrošinātu
iespēju ievietot sludinājumus);

2.2. uzturētu un uzlabotu Portālu, kā arī izstrādāju jaunus pakalpojumus;

2.3. piedāvātu un personalizētu reklāmu, kā arī novērtētu Portāla darbību un reklāmas efektivitāti;

2.4. pārbaudītu identitāti un novērstu profilu pretlikumīgu izmantošanu, kā arī nodrošinātu drošu Portāla vidi;

2.5. aizsargātu, lietotāju intereses (piemēram, ja Portāls tiek izmantots
pretlikumīgu darbību veikšanai);

2.6. sniegtu atbildes un sazinātos ar lietotāju, jautājumos, kas interesē lietotāju, vai informētu par noteikumu izmaiņām;

2.7. nosūtītu jaunumus un reklāmu.

3. Kā tiek apstrādāti personas dati

3.1. Personas dati tiks apstrādi saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Atkarībā no situācijas datu apstrādes pamats var būt piekrišana (piemēram, jaunumu saņemšana), līguma saistību izpilde (piemēram, kad ievieto vai apmaksā sludinājumus), administrācijas juridiskais pienākums (piemēram, ir jāapstrādā lietotāja personas dati saskaņā ar likumu prasībām), leģitīmās intereses (piemēram, lai veicinātu Portāla popularitāti un attīstību, lai izmeklētu iespējamu pretlikumīgu rīcību).

3.2. Tiek apstrādāti personas datus, kas saņemti tieši no lietotāja, piemēram, no tīmekļa vietnēm (tirgvedības reklāmām, piesakoties jaunumiem, piedaloties konkursos, loterijās un aptaujās, izdarot atsauksmes), no un par iekārtām, kuras tiek lietotas, kad tiek apmeklēts Portāls, no klientu apkalpošanas informācijas, no sazināšanās pa tālruni, e-pastu vai citiem komunikācijas kanāliem.
 

4. Kam var tikt nodoti personas datus

4.1. Personas dati netiks pārdoti, netiks izmantoti un citādi neatklāti trešajām personām, ja
vien tas nav īpaši norādīts tālāk.

4.2.  Personas dati var tikt nodoti  trešajām personām, kas nodrošina Portāla pakalpojumus
saskaņā ar nolūkiem, kas aprakstīti šajos privātuma noteikumos, un piemērojamo tiesību aktu ietvaros. Šādām trešajām personām var tikt nodoti dati tikai minimālā un nepieciešamā apmērā, lai varētu nodrošināt savus pakalpojumus, turklāt tikai tad, ja tās ir uzņēmušās atbilstošas konfidencialitātes saistības.

4.3.  Personas dati var tikt nodoti trešajām personām, ar kurām ir sadarbība un kuras sniedz pakalpojumus, lai  varētu nodrošināt un uzlabot uzņēmuma un arī Portāla
darbību (piemēram, datu izvietošanas un uzturēšanas, datu un portāla drošības, maksājumu
apstrādes, risku un krāpniecības novēršanas un atklāšanas, datu analīzes, īsziņu un e-pasta
izsūtīšanas, juridiskos un finanšu pakalpojumus).

4.4. Personas dati var tikt nodoti rūpīgi izvēlētām trešajām personām, lai īstenotu kopīgus
vai neatkarīgus tiešās reklāmas un marketinga pasākumus.  Datu nodošana šādiem nolūkiem
var notikt tikai tad, ja trešās personas plānotie mērķi ir saderīgi ar Portāla mērķiem, kas aprakstīti šajā privātuma politikā.

4.5.  Personas dati var tikt nodoti trešajai personai, ja notiek aCar.lv, kā uzņēmuma apvienošana, iegūšana, nodošana vai uzņēmuma pamatlīdzekļu pārdošana citam pakalpojumu sniedzējam.

4.6.  Personas dati var arī tikt nodoti citām personām vai apstrādāti citos gadījumos, ja ir
saņemta lietotāja piekrišana.

4.7. Personas dati var tikt apstrādāti nepersonalizētu informāciju (piemēram, par Portāla lietotāju skaitu).

4.8. Personas dati var tikt nodoti likuma sargājošajām un valsts  instancēm pēc to oficiāla pieprasījuma. 


5. Kā ir iespējams pārvaldīt savus personas datus

5.1. Lietotājam ir tiesības pašam labot sevis norādīto informāciju Portāla sadaļā "Mans profils", kā arī ir tiesības dzēst savus sludinājumus un/vai profilu.

5.2. Ciktāl tiek apstrādāti  personas dati, pamatojoties uz piekrišanu, Lietotājam ir tiesības jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu personas datu apstrādei, sūtot rakstisku iesniegumu uz [email protected] no savas portālā acar.lv reģistrētās e-pasta adreses.

5.3. Lietotājam ir tiesības prasīt administrācijas apstiprinājumu, vai tiek apstrādāti personas dati, un, ja tiek apstrādāti, saņemt informāciju par saviem personas datiem, kas tiek apstrādāti, pamatojoties uz  piekrišanu vai līgumu, un ja apstrādāšana tiek veikta automatizēti.

5.4. Lietotājam ir tiesības iebilst pret savu personas datu apstrādi tiešā mārketinga nolūkiem.
Lietotājs var atrakstīties no tiešā mārketinga, nosūtot  ziņu uz e-pasta adresi [email protected].

5.5. Lietotājam ir tiesības iebilst pret personas datu apstrādi, kas tiek veikta, pamatojoties uz Portāla leģitīmajām interesēm, tomēr tiks turpināti apstrādāti personas datus pat tad, ja būs iebilstams pret to, ja būs likumīgi iemesli turpināt datu apstrādi.

5.6. Lietotājam ir tiesības jebkurā brīdī dzēst sludinājumus un savu profilu. Ja sludinājums un/vai profils tiek dzēsts, tad tiks dzēsta arī ar to saistītā informācija.

5.7. Lietotājam ir tiesības iesniegt sūdzību par personas datu apstrādi uzraudzības iestādē (Datu valsts inspekcijā).
 

6. Cik ilgi tiks apstrādāti personas dati

6.1. Personas dati var tikt apstrādāti tik ilgi, kamēr tas nepieciešams saskaņā ar attiecīgo
apstrādes nolūku. Piemēram, ja datu apstrāde pamatojas uz Lietotāju piekrišanu, un turpmākai apstrādei nav cita likumīga pamata, tad personas dati tiks dzēsti pēc pieprasījuma. Ja datu apstrādes pamats ir līguma izpilde, tad dati tiks apstrādāti,  kamēr tas ir pamatoti nepieciešams likumisko un līgumisko tiesību un pienākumu izpildei un nodrošināšanai.

6.2. Pēc profila, datu un/vai informācijas dzēšanas tā uzreiz vairs nebūs redzama citiem lietotājiem, taču minētais profils, dati un/vai informācija datu bāzēs var tikt saglabāta līdz 90 dienām no dzēšanas brīža, lai izvairītos no krāpnieciskām darbībām un citas pretlikumīgas rīcības.

6.3. Papildus norādītajam laikam  var tikt apstrādāti personas datus, piemēram, ja to paredz normatīvie akti, vai nodokļu un juridisko prasību un tiesību nodrošināšanai, vai arī īpašos gadījumos, kamēr vien tas ir attaisnoti nepieciešams (piemēram, likuma prasību izpildei).

6.4. Kad nepieciešamais datu apstrādes laiks būs beidzies, personas dati tiks izdzēsti vai tie tiks padarīti neidentificējami, lai tos vairs nevar saistīt ar Lietotāju.
 

7. Izmaiņas

Administrācijai ir tiesības mainīt šos noteikumus. Visas noteikumu izmaiņas tiks ievietotas Portālā.
 

8. Saziņa 

Lietotājam ir iespējams sazināties ar mums par datu apstrādes un aizsardzības jautājumiem, nosūtot e-pasta vēstuli uz [email protected] vai sūtot vēstuli SIA MVid, Helmaņa iela 1-8, Peltes, Siguldas pag., Siguldas nov., LV-2150

 

Sīkdatnes


Izmantojot aCar.lv tīmekļa vietni, Jūs piekrītat, ka Jūsu datorā vai citās ierīcēs, no kurām piekļūstat tīmekļa vietnei, var tikt izvietotas sīkdatnes, tīmekļa bāksignāli un tamlīdzīgas uzglabāšanas tehnoloģijas. Šajos sīkdatņu noteikumos aprakstīts, kādas sīkdatnes tiek izmantotas tīmekļa vietnē un kādiem nolūkiem.

1. Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir sīkas teksta datnes, kuras rada tīmekļa vietne un kuras tiek uzglabātas lietotāja ierīcē, lietotājam apmeklējot tīmekļa vietni. Izmantotā pārlūkprogramma izmanto sīkdatnes, lai nosūtītu informāciju atpakaļ uz tīmekļa vietni katrā nākamajā apmeklējuma reizē, lai tīmekļa vietne varētu atpazīt lietotāju un atcerēties lietotāja izvēles (piemēram, autorizēšanās informāciju un citus iestatījumus). Tādā veidā nākamais apmeklējums būs vieglāks un vietne būs noderīgāka.

2. Kāda veida sīkdatnes un kādiem nolūkiem tās tiek izmantotas?

Tīmekļa vietnes darbībā tiek izmantotas dažāda veida sīkdatnes. Turpmāk norādītās sīkdatnes var tikt uzglabātas lietotāja pārlūkprogrammā.
 

Obligātās sīkdatnes. 

Šīs sīkdatnes ir svarīgas, jo nepieciešamas netraucētas tīmekļa vietnes
darbības nodrošināšanai. Bez šīm sīkdatnēm nav iespējams nodrošināt savienojumu ar lietotāju profilu un pilnā apmērā izmantot tīmekļa vietni. Šādas sīkdatnes identificē lietotāja ierīci, taču neatklāj lietotāja identitāti un nevāc informāciju par lietotāju . Šīs sīkdatnes tiek uzglabātas lietotāja ierīcē līdz pārlūkprogrammas aizvēršanai.


Funkcionālās sīkdatnes. 

Šādas sīkdatnes nodrošina ērtu un pilnīgu tīmekļa vietnes
lietošanu, kā arī palīdz lietotājiem efektīvi izmantot tīmekļa vietni un personalizēt to.
Funkcionālās sīkdatnes saglabā lietotāja izvēles un nodrošina atsevišķas funkcijas. Piemēram,
lai nodrošinātu "Atcerēties mani" funkcionalitāti, kas ļauj lietotājam ievadīt savu e-pastu un
paroli tikai vienu reizi. Šīs sīkdatnes tiek pastāvīgi saglabātas lietotāja ierīcē.
Analīzes sīkdatnes. Šādas sīkdatnes vāc informāciju par lietotāju mijiedarbību ar
tīmekļa vietni, piemēram, kuras sadaļas visbiežāk tiek apmeklētas un kuri pakalpojumi
visbiežāk tiek izmantoti. Ievāktā informācija tiek izmantota analīzes nolūkos, lai saprastu, kas
lietotājus interesē un kā padarīt tīmekļa vietni lietotājam draudzīgāku. Analīzes nolūkos
var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes. Šīs sīkdatnes tiek pastāvīgi saglabātas lietotāja ierīcē.
 

Mērķorientētas sīkdatnes.

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas tīmekļa vietnē, lai individuāli lietotājam un lietotāja interesēm pielāgotu mārketinga aktivitātes un nākotnē sniegtu lietotājam personalizētus pakalpojumus. Šīs sīkdatnes atceras, ka lietotājs apmeklēja tīmekļa vietni, un var tikt izmantotas, lai parādītu lietotājam sociālajos medijos un citās vietnēs personalizētu reklāmu.
Mērķorientētas reklāmas nolūkos var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes. Šīs sīkdatnes
tiek pastāvīgi saglabātas lietotāja ierīcē.

Trešo personu sīkdatnes. 

Tīmekļa vietne izmanto trešo personu pakalpojumus, piemēram, analīzes pakalpojumus, lai būtu iespējams zināt, kas tīmekļa vietnē ir populārs un kas ne, tādējādi padarot tīmekļa vietni lietojamāku. Netiek kontrolētas trešo personu sīkdatnes un vairāk informācijas par šādām sīkdatnēm un to privātuma noteikumus varat iegūt, apmeklējot attiecīgo trešo personu tīmekļa vietnes. Jebkādu no trešo personu sīkdatnēm iegūtu informāciju apstrādā attiecīgais pakalpojuma sniedzējs.

Citi noteikumi

Apmeklējot šo portālu, citi portāla lietotāji var Jūs uzrunāt tiešsaistē, izmantojot acar.lv piedāvāto klientu saziņas tiešsaistes veidu ( čatu). Jūs variet tikt uzrunāts, ja vērojat kādu no portālā izvietotajiem sludinājumiem. Jūsu identitāte nevienam portāla lietotājam nav zināma. Sludinājuma ievietotājs/pārdevējs var tikai redzēt, ka kāds vēro viņa sludinājumu, bet nevar identificēt Jūs kā lietotāju.

Pie izveidotajiem pārdevēju profiliem var tikt ievietotas dažādas atsauksmes no reģistrētiem portāla lietotājiem. Reģistrētiem portāla lietotājiem ir iespēja sniegt arī vērtējumu par pārdevējiem.